home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2018-11-24

A może by tak zorganizować kampanię społeczną w szkole?

Chodzi za mną taki temat ... W zaprzyjaźnionej szkole jest kilkoro uczniów, którzy pod hasłem "kółka przyrodniczego" lubią spędzać razem wtorkowe popołudnia. Zostaję z nimi, próbuję coś wspólnie z nimi zrobić, ale ciągle nie jestem zadowolona. Ale o dziwo – oni są!!!

Najpierw wkręciłam ich w temat ochrony płazów. Nawet ściągnęłam edukatorkę, który kordynuje lokalne akcje. Opowiedziała nam, na czym polega pomoc płazom, jednak nie możemy się w to zaangażować. Chodzi o to, że trzeba codziennie przenosić płazy przez drogę, a do tego miejsca mamy ok. 3 km. Odpada! Dzieci są dowożone przez rodziców do szkoły nawet 30 km. A co z sobotami i niedzielami?

Myślałam, kombinowałam i ... chyba mam pomysł. Zorganizuję z nimi kampanię społeczą w szkole. Póki co wydrukowałam sobie poradnik wydany przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy "Jak zorganizować efektywną kampanię społeczną w szkole? Poradnik dla młodzieży."

A co z tematem/problemem? Z tym akurat nie mam problemu. We wrześniu zaangażowałam się z klasą trzecią w projekt "Klimatyczna klasa 1-3", którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Okazało się, że mają także propozycje dla uczniów klas 4-8. Dzieciaki same dokonają wyboru tematu kampanii:

  • Ślad węglowy

  • Transport/mobilność

  • Energia

  • Osiedla w obliczu zmian klimatycznych

Mam nadzieję, że wybiorą temat czwarty, to są moje klimaty, sporo na ten temat wiem, bardzo się tym interesuję. Mam nadzieję, że wypracujemy efektywną kampanię, w która zaangażuje sie społeczność szkoły. Będę o tym na bieżąco informowała.

Hanka

edukator@erys.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
2011 (64)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
styczeń (5)
luty (5)
marzec (5)
kwiecień (5)
maj (5)
czerwiec (5)
lipiec (5)
sierpień (5)
wrzesień (5)
październik (4)
listopad (5)
grudzień (5)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij