home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2015-06-23

To było zakończenie!

Wszystko co dobre szybko się kończy. I tak było w przypadku Studiów Podyplomowych Edukacja Przyrodniczo-Leśna (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie). U studentów pozostało wielkie uczucie niedosytu; pojawiły się sugestie, aby zmienić formułę studiów na dwuletnie.

Uczestniczyłam w ostatnich zajęciach, podczas których studenci prezentowali swoje prace dyplomowe „Ja jako edukator”. Niezwykłe doświadczenie! I żal, że każdy ma 15 minut… Ale takie było założenie.

Prezentacje były bardzo różnorodne. Z uwagi na prawo autorskie nie robiłam zdjęć i nie podam szczegółów. Jednak opiszę tak ogólnie kreatywność leśników-edukatorów. To jest bardzo specyficzna grupa zawodowa, w której drzemie ogromny potencjał. Prezentowane były między innymi naturalne środki dydaktyczne, gry terenowe, imprezy na orientację, koncepcja przygotowania sali edukacyjnej do potrzeb osób z dysfunkcjami, scenariusze lekcji (także z wykorzystaniem pacynek), wykonywanie środków dydaktycznych (pamiątek z zajęć) z wykorzystaniem gliny, gry (planszowe i „kieszonkowe”), zajęcia bazujące na empatii i emocjach, pomysł na zieloną klasę, edukacja na ścieżce przyrodniczej, wydarzenie plenerowe, gry i zabawy.

To ostatnie spotkanie zostało zakończone w sposób nietuzinkowy; takie były przecież całe studia, z nowatorskim programem i prowadzącymi z bogatym doświadczeniem. Na plecach każdego studenta została przyklejona czysta kartka A4; na niej wzajemnie uczestnicy studiów udzielali sobie informacji o sobie nawzajem. W chwilach słabości i zwątpienia absolwenci będą mogli sobie przeczytać, co inni chcieli im powiedzieć, poradzić... i co o nich myślą.

Hanka

edukator@erys.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
2011 (64)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
styczeń (5)
luty (5)
marzec (5)
kwiecień (4)
maj (5)
czerwiec (5)
lipiec (4)
sierpień (5)
wrzesień (5)
październik (4)
listopad (5)
grudzień (5)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij