home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     
Najmłodszy uczestnik warsztatów
Najmłodszy uczestnik warsztatów

autor Edukator   data 2012-11-22

Studenci górą!!!

W poprzednim tygodniu miałam wielką przyjemność uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez studentów. W Poznaniu, na Uniwersytecie Przyrodniczym, działa bardzo aktywnie i skutecznie Koło Leśników. Sekcja Botaniczna, przy pomocy Wydziału Leśnego UP oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, zorganizowała:

I Poznańską Konferencję Naukowo – Szkoleniową

Edukacja Przyrodniczo-Leśna – Spotkanie z Przyrodą

Stowarzyszenie Edukatorów Leśnych, którego jestem członkiem, zostało zaproszone do udziału w Konferencji i poprowadzenia drugiego dnia warsztatów. Pojechałam podzielić się doświadczeniem w prowadzeniu gier i zabaw z małymi dziećmi. Pierwszy dzień był bardzo ciekawy; poznałam między innymi ofertę edukacyjną nadleśnictw z terenu RDLP w Poznaniu. Zrobiła na mnie duże wrażenie i zaszczepiła wiele ciekawych pomysłów. Referat wygłosił także Prezes Stowarzyszenia - „Edukacja leśna dla zrównoważonego rozwoju w teorii i praktyce”. Jak zawsze bardzo ciekawy i dynamiczny, wskazujący jak wiele mamy do zrobienia; wytyczający nowe kierunki w edukacji leśnej społeczeństwa.

Drugiego dnia prowadzone były warsztaty. Uczestnicy, głównie studenci, zostali podzieleni na cztery zespoły i każdy zespół miał zajęcia kolejno z każdym edukatorem. Warsztaty trwały 1,5 godziny, więc tego dnia miałam 6 godzin zajęć. Prezentowałam gry i zabawy sprawdzone podczas zajęć z przedszkolakami. Ponieważ pogoda dopisała, spędziłam cały ten czas na świeżym powietrzu.

Jednej z uczestniczek Konferencji towarzyszył synek (Fot. A. Pikus), który podczas warsztatów wspaniale się bawił. Bardzo zaangażował się w wypełnianie pojemnika na jajka leśnymi skarbami; dlatego nie musiałam nikogo przekonywać, że warto takie wytłoczki wykorzystywać podczas zajęć.

Hanka
edukator@erys.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
2011 (64)
2012 (62)
styczeń (5)
luty (5)
marzec (5)
kwiecień (5)
maj (5)
czerwiec (6)
lipiec (5)
sierpień (5)
wrzesień (5)
październik (5)
listopad (6)
grudzień (5)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij