home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2011-07-07

Pierwsze dni lipca

Pracuję nad tym, co najbardziej lubię robić – planuję nowe zajęcia. Prawdopodobnie w październiku przyjadą do ośrodka w którym pracuję nauczyciele poszukujący innowacji edukacyjnych. Jak zwykle, gdy otrzymałam propozycję przeprowadzenia warsztatów, entuzjastycznie się zgodziłam, a teraz się głowię. Jestem w stałym kontakcie z Ekspertem przedmiotowym (Pomysłodawczynią warsztatów), a poprzeczka podnoszona jest coraz wyżej. W sumie bardzo się z tego cieszę, ponieważ wypracuję sobie nowe, fajne zajęcia, a metodyk to kopalnia wiedzy, której mi brakuje. Liczę na to, że dużo się nauczę. Dodatkowym atutem jest to, że warsztat organizowany jest dla etapu gimnazjum, a wiadomo, że z młodzieżą w tym wieku nie zawsze jest łatwo pracować.

Podczas warsztatów nauczyciele będą opracowywać projekt. Chcemy także wprowadzić metodę naukową: formułowanie problemu badawczego, stawianie hipotezy, planowanie obserwacji lub doświadczenia, zbieranie wyników, opracowanie i analiza wyników, wnioskowanie połączone z weryfikacją hipotezy, opracowanie raportu z badania. Oczywiście ta metoda naukowa to propozycja Pani Metodyk, a ja się głowię jak to zrobić w lesie.

Ogólną ideę zajęć już omówiłyśmy, przechodzimy do szczegółów. Postanowiłam od jutra zacząć prace nad szczegółowym scenariuszem warsztatów. Przekonałam się już niejednokrotnie, że zdarzają się sytuacje, że najwspanialszy pomysł noszony w głowie, po przelaniu na papier okazuje się niewypałem. Dlatego wszystkie zajęcia jakie prowadzą muszą być opisane, cele, treści itd. Inaczej nie potrafię pracować. Zmusiło mnie do tego doświadczenie – po prostu improwizowanie wychodzi mi kiepsko i czuję się z tym źle.

Jeżeli warsztaty się powiodą, postaram się aby zostały gdzieś opisane. Może to zrobi Organizator? Może ja? Może wspólnie? Rozpędziłam się i już publikuję, a jeszcze nie wiadomo, czy zostanie przyznane dofinansowanie, co jest oczywiście warunkiem przyjazdu nauczycieli.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
2011 (64)
styczeń (6)
luty (5)
marzec (6)
kwiecień (5)
maj (6)
czerwiec (7)
lipiec (6)
sierpień (4)
wrzesień (5)
październik (5)
listopad (4)
grudzień (5)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij