home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2011-05-04

Mateusz

Mateusz to mały chłopiec, mieszka w Warszawie i uczęszcza do zerówki. Poznałam Go, gdy nie potrafił jeszcze chodzić. Rósł na moich oczach - widziałam Go raz, dwa razy do roku, gdy przyjeżdżał z rodzicami na wakacje. Obserwowałam najpierw jak uczy się chodzić, później jeździć na rowerku, na hulajnodze… Odwiedzał mnie w pracy… Pokazywałam Mu spreparowane zwierzęta, karmiliśmy żółwia stokrotkami, zbieraliśmy kwiaty mniszka dla świerszczy, liście dla ślimaków. Mateusz rósł, w związku z czym w Jego życiu ważną rolę zaczęły odgrywać książki. Odwiedzał mnie podczas dyżurów, czytaliśmy zeszyty z serii Młody Obserwator Przyrody. Umawialiśmy się na spacery, kupiliśmy lody za zgromadzone groszówki, urządziliśmy piknik (delicje + maślanka truskawkowa). Gdy opracowywałam teksty do Młodego Ekologa (www.mlodyekolog.pl) zastanawiałam się, czy Mateusz by sobie z tym poradził. Jego Mama powiedziała mi, że poradził sobie znakomicie (miał pewne problemy z Naturą 2000, lecz z tym tematem mają kłopoty także dorośli).

W tym roku Mateusz przyjechał o nietypowej porze – w maju. Troszkę chorował na zapalenie krtani i ucha. Podrósł, od września idzie do szkoły. Dawno Go nie widziałam, wydoroślał. Zaprosiłam Mateusza na lekcję w lesie. Przyszedł i naturalnie wkomponował się w grupę przedszkolaków z Łowicza. Nie próbował dominować, wykorzystywać przewagi. Strasznie fajny dzieciak. Wykonywał zadania, podobnie jak inne dzieci. Jutro także się wybiera, i w piątek… A później wraca do Warszawy. Może za rok przyjedzie z koleżankami i kolegami z klasy pierwszej. Bardzo lubię Mateusza. Będę Mu kibicowała na dalszej drodze edukacji.

Hanka

edukator@erys.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
2011 (64)
styczeń (6)
luty (5)
marzec (6)
kwiecień (5)
maj (6)
czerwiec (7)
lipiec (6)
sierpień (4)
wrzesień (5)
październik (5)
listopad (4)
grudzień (5)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij