home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2010-12-09

I po konferencji

Od piętnastu już lat odbywa się w Rogowie konferencja Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa. W tym roku na spotkanie jubileuszowe zjechało około 130 osób. Organizatorem konferencji jest Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, jedna z jednostek organizacyjnych Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były trendy i nowości w leśnej infrastrukturze edukacyjnej. Ponieważ wszelkie informacje o konferencji i streszczenia referatów znajdują się na stronie www CEPL, opiszę tylko kilka wydarzeń uwiecznionych na zdjęciach.

Zdjęcie 1. Drugiego dnia konferencji odbywały się warsztaty. Redaktor Naczelny Lasu Polskiego, Pan Rafał Zubkowicz prezentował foldery. Było to pokłosie ogłoszonego konkursu "Zachwyć folderem", na najlepszy folder prezentujący nadleśnictwo.

Zdjęcie 2. Pani Ania Pikus (tak, tak, ta sama która administruje stronę Las Rysia eRysia) wygłosiła dwa referaty. Zdjęcie zostało wykonane podczas prezentowania informacji o Piątym Europejskim Kongresie Edukacji Leśnej, który miał miejsce w dniach 21-22 października 2010 w Lahti (Finlandia).

Zdjęcie 3. Panowie: Paweł Kowalski (Nadl. Piotrków Trybunalski) i Piotr Piotrowski (Gniazdo Sokolników) dzielili się doświadczeniami edukacyjnymi leśnego azylu dla zwierząt. W prezentacji brały udział żywe ptaki, co wzbudzało wielkie zainteresowanie.

Zdjęcie 4. W ciągu dwóch dni trwania konferencji w hallu przed aulą była prezentowana oferta Firmy PULS-ART. Wzbudzała niezwykłe zainteresowanie. Pokazano meble z elementami edukacji przyrodniczej, zabawki, tablice edukacyjne, gadżety…

Zdjęcie 5. Panie z Oficyny Wydawniczej MULTICO (P. Inga Szwedler, P. Joanna Liszewska, P. Jolanta Adamska) zaprezentowały w sali komputerowej multimedialną pomoc dydaktyczną MŁODY EKOLOG. Projekt uzyskał dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pakiet zostanie rozesłany bezpłatnie do szkół podstawowych. Został przygotowany ze znaną dla Wydawnictwa starannością i dbałością o grafikę. W pudełku znajdują się cztery plansze do gry (oszczędzamy wodę, Natura 2000, segregujemy odpady, oszczędzamy energię), karty z pytaniami, pionki, kostki, płyta CD (z prezentacjami) i poradnik metodyczny. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Niestety pakietu nie można kupić, jednak przez jakiś czas aktywna będzie strona www.mlodyekolog.pl. 

Jak na jubileuszowe spotkanie przystało był tort – wyjątkowo okazały; podobno ważył 15 kg. Nie uwieczniłam go na zdjęciu, ponieważ byłam wśród osób gaszących świeczki. 

Hanna Będkowska


Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
2010 (56)
styczeń (4)
luty (4)
marzec (5)
kwiecień (5)
maj (5)
czerwiec (5)
lipiec (5)
sierpień (5)
wrzesień (5)
październik (4)
listopad (4)
grudzień (5)
2011 (64)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij