home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Edukator   data 2009-12-10

Edukator na konferencji

Ostatnie dwa dni spędziłam na konferencji z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa. Było to już XIV spotkanie, a uczestnicy zjechali z terenu całej Polski. Myślę, że wśród dużej różnorodności tematów, każdy znalazł to, co go do Rogowa przywiodło: inspirację, wiedzę, nawiązanie kontaktu… Ja szczególnie oczekiwałam referatu Blog jako narzędzie edukacji i pokonywania bariery braku zainteresowania mediów (http://witciech.blogspot.com/). Nie zawiodłam się.

Jestem przekonana, że należy jak najwięcej wykorzystywać nowe metody przekazu. Żyjemy przecież w epoce intensywnego rozwoju informacji i komunikacji. Jesteśmy edukatorami epoki cyfrowej i chyba nie mamy wyjścia, nie możemy stać w miejscu. Aby dotrzeć ze swoim przekazem musimy wprowadzać innowacje w edukowaniu społeczeństwa. Dotrzemy wówczas do większej ilości osób. Efektywniej będziemy podnosić świadomość społeczeństwa i zmieniać niewłaściwe postawy.

Konferencja, to nie tylko referaty – to ludzie! W przerwach na kawę i posiłki oraz wieczorem po zakończeniu obrad, miała miejsce wymiana doświadczeń, rodziły się pomysły na nowe projekty… Można było się także dowiedzieć, co kryło się za stwierdzeniami głoszonymi podczas konferencji „my opracowaliśmy wniosek”, „my zrobiliśmy”… Przecież za każdym projektem kryje się konkretna osoba, w której głowie zrodził się pomysł i konsekwentnie, często z dużą determinacją dążyła, aby wprowadzić go w życie. Mnie takie rzeczy niezwykle interesują i chętnie takie osoby poznaję.

Hanna Będkowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2008 (2)
2009 (20)
styczeń (1)
luty (1)
marzec (1)
kwiecień (1)
maj (1)
czerwiec (1)
lipiec (1)
sierpień (1)
wrzesień (1)
październik (1)
listopad (4)
grudzień (6)
2010 (56)
2011 (64)
2012 (62)
2013 (61)
2014 (60)
2015 (57)
2016 (59)
2017 (60)
2018 (59)
2019 (3)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij